Skleněné dveře

Celoskleněné dveře - SAŠ GLASS

Chcete-li dodat interiéru eleganci, luxusní vzhled, světlo a volnost otevřeného prostoru, volte celoskleněné dveře. Celoskleněné dveře se velmi efektně uplatní nejen v kancelářích, hotelech a ostatních veřejných prostorech, ale vytvoří moderní dotek domova ve vašem bytě i rodinném domě. Jako skleněný prvek opticky zvětší prostor, prosvětlí ho a dodají interiéru neopakovatelnou atmosféru v podobě nadčasového prvku.

sasglass_posuvne celosklenene dvere

Celoskleněné posuvné dveře SAŠ Glass

sas glass sklenene dvere

Skleněné dveře SAŠ Glass

Skleněné dveře SAŠ Glass

Skleněné dveře SAŠ Glass

Celoskleněné dveře nejsou pouze designovým, ale především funkčním prvkem. Mohou být navrženy a vyrobeny přesně dle přání a potřeb klienta a na míru prostoru, který udělají rázem jedinečným.

Na výrobu skleněných dveří se používá výhradně kalené (tvrzené) sklo. Kalené sklo je zárukou bezpečnosti. Má zvýšenou mechanickou a termickou odolnost. Té se dosahuje zahřáním skla a jeho následným prudkým ochlazením. Proběhnuvší termickou reakcí se docílí tažného pnutí uvnitř a vzniku tlakového napětí na povrchu skleněné tabule. Tímto procesem získává sklo vysokou pevnost v ohybu a odolnost vůči nárazům.

Vybírat můžeme sklo float nebo sklo satinato. Sklo float je vysoce jakostní čiré sklo s přirozeným lesklým povrchem a nezkreslujícím průhledem. Sklo float se vyznačuje trvalými vlastnostmi, jako jsou průhlednost, odolnost proti působení vody, atmosférickým vlivům a dalšími vlastnostmi, které z něj učinily nejvyhledávanější materiál moderních architektů. Sklo satinato je sklo opracované povrchovým působením vysoce kvalitní kyseliny na jednu z jeho stran. Výsledkem je matné, průsvitné sklo s neobyčejně jemnozrnným a stejnoměrným povrchem. Tento proces opracování nijak neporušuje mechanické a tepelné vlastnosti skla. Při výrobě je zajištěna homogenita výrobku dokonalým ošetřením celé tabule skla. Toto sklo má omezenou průhlednost jako výsledek rozptylu světla na povrchu skla, propouští tedy světlo, ale není skrz něj vidět.

Celoskleněné dveře se osazují do standardní zárubně – dřevěné, kovové či hliníkové. Lze je ale osadit i do samostatných stavebních otvorů bez obložek. Vždy je ale potřeba použít speciální kování určené pro celoskleněné dveře. Nabízíme mnoho typů kování a dalších komponentů značek GEZE, WSS, DORMA, MINUSCO.

Celoskleněné dveře lze doplnit dekoračními ornamenty. Na přání zákazníka jsme schopni vyrobit na celoskleněných dveřích ornamenty od loga firmy až po umělecká díla vysoké výtvarné hodnoty či jakýkoliv motiv dle vlastního návrhu zákazníka.

Námi realizované skleněné a celoskleněné dveře

Pracujeme se sklem
od roku 1996