Skleněné stěny

Skleněné stěny od SAŠ Glass

  • vizuální čistota prostoru
  • systémová a promyšlená řešení
  • skla nejvyšší kvality

Chcete-li z malého prostoru udělat velký a vnést do interiéru světlo a čistotu, celoskleněné stěny jsou skvělým řešením. Skleněná stěna Vám rozdělí prostor, nenaruší jeho volnost a otevřenost a přesto vám poskytne soukromí. Svůj byt, dům, či kancelář můžete zbavit těžkopádných stěn a dát mu lehkost prosvětleného prostoru. Skleněné stěny jsou estetickým, jednoduchým a moderním řešením při vyplňování velkých stavebních otvorů nejen v komerčních prostorech, ale také v moderních rodinných domech a bytech.

Celoskleněné stěny jsou systémy pevných, posuvných a otvíracích skleněných prvků, kterými je možno vyplnit velké stavební otvory a předělit velké místnosti na menší prostory v kancelářích, recepcích, obchodních centrech, rodinných domech i bytech. Pro celoskleněné stěny se používají skla, která se neliší od skel používaných pro celoskleněné dveře. Na jejich výrobu se používá kalené (tvrzené) sklo. Kalené sklo je zárukou bezpečnosti. Má zvýšenou mechanickou a termickou odolnost. Té se dosahuje zahřáním skla a jeho následným prudkým ochlazením. Proběhnuvší termickou reakcí se docílí tažného pnutí uvnitř a vzniku tlakového napětí na povrchu skleněné tabule. Tímto procesem získává sklo vysokou pevnost v ohybu a odolnost vůči nárazům.

Vybírat můžeme sklo float nebo sklo satinato. Sklo float je vysoce jakostní čiré sklo s přirozeným lesklým povrchem a nezkreslujícím průhledem. Sklo float se vyznačuje trvalými vlastnostmi, jako jsou průhlednost, odolnost proti působení vody, atmosférickým vlivům a dalšími vlastnostmi, které z něj učinily nejvyhledávanější materiál moderních architektů.

Sklo satinato je sklo opracované povrchovýmsklo satinato působením vysoce kvalitní kyseliny na jednu z jeho stran. Výsledkem je matné, průsvitné sklo s neobyčejně jemnozrnným a stejnoměrným povrchem. Tento proces opracování nijak neporušuje mechanické a tepelné vlastnosti skla. Při výrobě je zajištěna homogenita výrobku dokonalým ošetřením celé tabule skla. Toto sklo má omezenou průhlednost jako výsledek rozptylu světla na povrchu skla, propouští tedy světlo, ale není skrz něj vidět.

Skleněné stěny lze doplnit dekoračními ornamenty. Na přání zákazníka jsme schopni vyrobit na celoskleněných stěnách ornamenty od loga firmy až po umělecká díla vysoké výtvarné hodnoty či jakýkoliv motiv dle vlastního návrhu zákazníka.

Námi realizované celoskleněné stěny

Pracujeme se sklem
od roku 1996